Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

Elektromobiļa iegāde JNĪP ikdienas darba vajadzībām varētu būt nākotnē sasniedzams mērķis        

Publicēts: 16.04.2014

Lai iepazītos ar elektromobiļu uzlādes punktu infrastruktūru un šo videi draudzīgo transportlīdzekļu izmantošanu praksē, no 9. līdz 11. aprīlim Latvijas delegācija, tostarp SIA «Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde» (JNĪP) pārstāvji, viesojās Igaunijas pilsētā Tartu. Jāatzīst, ka igauņi šajā ziņā ir krietnu soli priekšā Latvijai, taču kaimiņvalsts pieredze likusi izvērtēt iespējas arī apsaimniekošanas uzņēmumam savā ikdienas darbā izvēlēties videi draudzīgāku transportu. Tiesa, visticamāk, šī ideja tiks īstenota tālākā nākotnē.

Vizīte Tartu tika organizēta ESF projekta «Zemgales reģionālās enerģētikas aģentūras kapacitātes stiprināšana Eiropas Savienības un citu ārvalstu finanšu palīdzības līdzfinansēto projektu sagatavošanā un īstenošanā un līdzdalība inovatīva publiska pakalpojuma – elektromobiļu uzlādes infrastruktūra – izstrādē» gaitā, lai veicinātu labās prakses un pieredzes pārņemšanu elektromobiļu uzlādes punktu infrastruktūras plānošanā un izveidošanā, kā arī elektromobiļu pielietojumā.

Trīs dienu laikā Zemgales pilsētu un novadu pārstāvji tika iepazīstināti ar kaimiņvalsts pieredzi šajā jomā, gūstot priekšstatu par ieguvumiem un nepieciešamajiem ieguldījumiem, ikdienā izmantojot elektrotransportu. Tā, piemēram, viesi tika iepazīstināti ar Tartu elektromobiļu taksometru uzņēmuma «Elektritakso» darbību un pieredzi, no «Nissan» pārstāvjiem varēja uzzināt «Autospirit» Tartu elektromobiļu ekspluatācijas pieredzi Igaunijā, kopā ar jomas speciālistiem no AS «Fortum Tartu» iepazīt elektroenerģijas tirgu Igaunijā un tā potenciālu nodrošināt zaļo elektroenerģiju uzlādes stacijām, kā arī izzināt elektromobiļu pielietojumu Tartu pašvaldības darbā un uzlādes tīkla izmantošanu pašvaldības teritorijā.

JNĪP speciālisti, tāpat kā pārējie delegācijas pārstāvji, novērtējot kaimiņvalsts pieredzi un sasniegto videi draudzīgu transportlīdzekļu ekspluatācijā, atzīst, ka Igaunija šajā ziņā ir krietnu soli priekšā Latvijai, taču, mērķtiecīgi strādājot šajā virzienā, arī mūsu valstī perspektīvā elektrotransports varētu tikt sekmīgi izmantots kā ikdienas pārvietošanās veids.

Arī JNĪP savā ikdienas darbā ar laiku labprāt izmantotu elektrotransportu, taču, jāatzīst, pašlaik tos ieviest galvenokārt kavē nepietiekami attīstītā uzlādes punktu infrastruktūra – Jelgavas apkaimē ir tikai divi šādi uzlādes punkti: pie LLU Tehniskās fakultātes pilsētā un pie «Viesu līčiem» Jelgavas novada Jaunsvirlaukas pagastā – un salīdzinoši lielās elektromobiļa iegādes izmaksas. Taču Igaunijas pieredze JNĪP iedrošinājusi sākotnēji vismaz apsvērt elektromobiļu iegādi un izvirzīt to par turpmākajos gados sasniedzamu mērķi, lai uzņēmuma autoparku papildinātu arī šāds videi draudzīgs un ekonomisks transports.


Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.