Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

Vai tavas mājas apkures sistēma ir gatava apkures sezonai? 

Publicēts: 23.07.2019

Lai pārliecinātos par daudzdzīvokļu māju apkures sistēmas gatavību jaunajai apkures sezonai, SIA «Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde» (JNĪP) 2019.gada 24.jūlijā  uzsāks apkures sistēmas hidrauliskās pārbaudes. Jāuzsver gan, ka tās tiek veiktas tikai pēc dzīvokļu īpašnieku attiecīga lēmuma.

Pārbaužu mērķis ir gūt pārliecību, ka apkures sistēma ziemā būs droša ekspluatācijā, un īpaši svarīgi tas ir situācijās, ja apkures sistēma daudzdzīvokļu mājā ir nolietojusies. Profilaktiskas hidrauliskās pārbaudes ļauj savlaicīgi noteikt sistēmas esošos un iespējamos defektus, tādējādi izvairoties no avārijas situācijām apkures sezonas laikā. Tāpat tās ļauj savlaicīgi ieplānot nepieciešamos remontdarbus vai pat visas sistēmas nomaiņu, ja tā savu laiku ir nokalpojusi.
 
Par konkrētu pārbaužu norises laiku atbilstoši izstrādātajam grafikam katras mājas iedzīvotāji tiks informēti.
 
Nepieciešamību daudzdzīvokļu mājās veikt apkures sistēmas hidrauliskās pārbaudes paredz Ministru kabineta noteikumi Nr.876 «Siltumenerģijas piegādes un lietošanas noteikumi». Tie nosaka, ka siltumenerģijas lietotājam ir pienākums reizi gadā pēc saskaņošanas ar piegādātāju veikt siltumtīklu, siltumpunktu, apkures, ventilācijas un karstā ūdens apgādes sistēmu vispārējo pārbaudi un hidrauliskās pārbaudes.
 
Cauruļvadu pārbaudes laikā sistēmā tiks paaugstināts spiediens, un iedzīvotāji lūgti nodrošināt piekļuvi apkures sistēmai dzīvokļos avārijas gadījumā. Proti, pievienojot pārvietojamo sūkni apkures sistēmai, spiediens cauruļvados tiek paaugstināts līdz sešiem bāriem – jo augstāks nams, jo spiediens būs lielāks. Paaugstināts spiediens sistēmā tiek atstāts vismaz uz 24 stundām – gadījumā, ja tas sistēmā ir būtiski samazinājies, tiek meklētas noplūdes vietas, tas ir, sistēmu uzpildei pieslēdz atkārtoti, un vēlreiz tiek pārbaudīta visa sistēma, apsekojot stāvvadus, atzarus, guļvadus utt. Ja spiediens saglabājas, sistēma ir gatava ziemas sezonai, ja ne – sadarbībā ar dzīvokļu īpašniekiem tiek veikti nepieciešamie remontdarbi.
 
JNĪP uzsver, ka vasara arī ir piemērotākais laiks, lai savā mājoklī, ja radusies tāda nepieciešamība, vēl pagūtu nomainīt sildķermeņus, taču jāņem vērā, ka tie, lai gan atrodas katrā atsevišķajā īpašumā jeb dzīvoklī, ir mājas kopējās apkures sistēmas – kopīpašuma – sastāvdaļa, tādēļ jo īpaši būtiski ir pirms darbu veikšanas tos saskaņot ar dzīvojamās mājas pārvaldnieku. Nepareizi piemeklēti un/vai uzstādīti sildķermeņi var būt iemesls apkures sistēmas darbības traucējumiem ne tikai vienā dzīvoklī, bet arī visā mājā.
 
Jāatgādina, ka apkures sezona daudzdzīvokļu mājās tiek sākta pēc dzīvokļu īpašnieku kontaktpersonas iesnieguma vai dzīvokļu īpašnieku lēmuma, ja kontaktpersonas nav, iesniegšanas savas mājas pārvaldniekam.  Savukārt nama pārvaldnieks pēc tam vēršas pie siltumapgādes uzņēmuma SIA «Fortum Jelgava», kas nodrošina apkures pieslēgšanu. Iestājoties rudenim, iedzīvotāji gan aicināti nevilcināties uzsākt apkures sezonu, jo, to atliekot, vēlāk būs nepieciešama daudz lielāka siltumenerģija, lai māju uzsildītu, nekā gadījumā, ja apkure tiek pieslēgta savlaicīgi.

Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.