Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

16. jūnijā mums jau 25 gadi 

Publicēts: 16.06.2023

Tā iespaidīgi skan - ceturtdaļgadsimta jubileja mūsu “nīpam”... Īstais brīdis atskatīties, kas šajos gados paveikts.

SIA “Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvalde” (JNĪP) valdes loceklis Signis Rīns apliecina - “Mūsu uzņēmuma devīze precīzi izsaka tā būtību: “Esiet saimnieki savam īpašumam, mēs palīdzēsim.” Esam lielākais māju apsaimniekošanas uzņēmums Jelgavā, kas dibināts jau 1998.gadā. Pilsētā apsaimniekojam 409 dzīvojamās ēkas ar aptuveni 15103 dzīvokļiem, kuros dzīvo 29580 jelgavnieki. Var teikt – gandrīz katrs otrais jelgavnieks dzīvo mūsu pārvaldītā mājā.

Uzņēmums tika dibināts 1998. gada 16. jūnijā, apvienojoties četrām namu pārvaldēm un avārijas – remontu uzņēmumam «Glābējzvans».

Lepojamies, ka mūsu uzņēmumā 20 darbinieki strādā no tā dibināšanas dienas.
Atskatoties uz paveikto, varam apliecināt, ka mums uzticēto īpašumu pārvaldīšanu vienmēr esam veikuši pēc vislabākās sirdsapziņas un atbilstoši katra laika tehniskajiem un organizatoriskajiem jaunumiem.
 
Pirmie valstī esam izveidojusi dzīvokļu īpašniekiem paredzētu informācijas apmaiņas vietni, pirmie valstī uzsākām ēku siltināšanu, piesaistot ārzemju kapitālu, pirmie izstrādājām un veiksmīgi ieviesām individuāla siltumenerģijas patēriņa uzskaites metodoloģiju.

Liela uzdrīkstēšanās un reizē arī panākums bija elektroniskas lēmumu pieņemšanas sistēmas izveide, kas dzīvokļu īpašniekiem ļauj izteikt savu viedokli un pieņemt dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumus kaut vai katru dienu. Arī šī iespēja mūsu uzņēmumam pagaidām ir vienīgajam valstī.

Viss minētais ir iespējams tikai savstarpējas saziņas un savstarpējas sadarbības rezultātā ar mūsu klientiem – dzīvokļu īpašniekiem. Esam pateicīgi, ka šo gadu laikā mūsu starpā ir izveidojies labs dialogs un savstarpēja uzticēšanās.

Nenoliedzami, ka šo dialogu ir veicinājusi jau pieminētā uzņēmuma Informatīvā sistēma, kuras ietvaros ir iespējams uzdot jautājumus pārvaldniekam, saņemt atbildes, iesniegt ūdens skaitītāju rādījumus, apskatīt un apmaksāt rēķinus pat atrodoties aiz mūsu valsts robežām.

Savstarpējās saziņas operativitāte ir ļoti būtiska, tāpēc JNĪP augsti novērtē to darbu, ko paveic dzīvokļu īpašnieku izvēlētās kontaktpersonas. Svarīgi, lai katrai mājai būtu cilvēks, kas pilda zinoša starpnieka lomu ir mājas iedzīvotāju interešu aizstāvis un viedokļu kopsavilcējs - tas ļoti atvieglo apsaimniekošanas uzņēmuma darbu.
 
Visu šo gadu laikā pašu spēkiem esam veikuši avārijas seku likvidēšanu mūsu apsaimniekojamās mājās 24/7 režīmā un piedāvājam sniegt papildus darbus, tos iepriekš saskaņojot pa diennakts avārijas dienesta telefonu 63020000.

Daudz mūsu ikdienas darba tiek ieguldīts ēku atjaunošanā un energoefektivitātes uzlabošanā. Ļoti nozīmīga šajā jomā ir iedzīvotāju izpratne un ieguldījums gan sīkākiem mājas un apkārtnes teritorijas remontdarbiem, gan jau lielajiem rekonstrukcijas darbiem. SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvade” pat pirms šobrīd pieejamiem ES projektiem un atbalsta mehānismiem, vieni no pirmajiem, sadarbībā ar Vācijas kolēģiem IWO (organizācija “Austrumeiropas Mājokļu iniciatīva”), uzsāka kritiskāko ēku pilnīgu renovāciju un siltināšanu.

Nolūkā veicināt labo praksi ēku energoefektivātes jomā, valstī ik gadu tiek izsludināti ēku energoefektivitātes konkursi. Par pirmo uzvarētāju kategorijā «Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2010» tika atzīta tieši mūsu renovētā daudzdzīvokļu dzīvojamā māja K.Helmaņa ielā 3, Jelgavā. Turpmākajos gados atzinības ir saņēmuši vēl vairāku mūsu pārvaldīšanā esošo māju realizētie atjaunošanas projekti.

Pateicoties piesaistītajam ALTUM līdzfinasējumam, pilnībā atjaunotas jau 29 ēkas un desmit ēkās vēl notiek darbi.

Jelgava ir zaļa un zaļi domājoša pilsēta. Mēs lepojamies ar saviem sadarbības partneriem. Lielākoties mūsu apsaimniekotajās dzīvojamajās mājās siltumu piegādā Ziemeļeiropas zaļās enerģijas uzņēmums “Gren Jelgava”, kas nodrošina videi draudzīgu, drošu un ilgtspējīgu centralizētās siltumapgādes pakalpojumu, ēku individuālo siltumpunktu apkalpošanu.

Pateicoties pilsētas pašvaldības atbalstam, arvien vairāk tiek sakārtoti pagalmi un iekārtoti slēgti atkritumu laukumi atbilstoši mūsdienu prasībām, sanitārajām normām un drošībai. SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” pēdējos gados tam pievērsusi pastiprinātu uzmanību. Protams, pagalmu labiekārtošana arī daļēji tiek iekļauta ēku renovācijas projektos, bet ne tikai - iespēju robežās tiek atbalstītas iedzīvotāju vēlmes un projekti gan palīdzot rast finansējumu, gan atbalstot ar tīri praktiskām un tehniskām lietām labiekārtošanas vai sakopšanas darbus talku laikā.

JNĪP priecājas par jau notikušajām pārmaiņām un atbilstoši savam moto palīdzēs gan jau esošajiem, gan jauniem klientiem būt saimniekiem savā īpašumā.
 
Paldies visam mūsu kolektīvam, paldies visiem mūsu klientiem par kopīgi paveikto apsaimniekošanā un dzīvojamā fonda atjaunošanā, paldies visiem sadarbības partneriem un pašvaldībai, paldies ikvienam, kas vēl uzņēmumam spēku un attīstības iespējas. “Esiet saimnieki savam īpašumam un mēs jums palīdzēsim!”
 
Foto: Jelgava.lv

Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.