Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

Ēku atdzimšana Jelgavā turpinās 

Publicēts: 19.05.2022

Turpinot izvērtēt padomju laikā celto daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku tehnisko stāvokli un siltuma patēriņu iedzīvotāji aizvien vairāk saprot, ka ir pienācis laiks ēkām dot otro dzīvi, tās atjaunot un siltināt.
 
SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” (JNĪP) vieni no pirmajiem Latvijā uzsāka darbu pie ēku energoefektivitātes paaugstināšanas un nu jau pilsētā ir nosiltinātas 26 ēkas.
 
Šogad norisinās vēl trīs māju atdzimšana un tās visas ir savā veidā īpašas. Jau rakstījām, ka pirmo reizi Latvijā uzsākti kompleksi renovācijas darbi 12 stāvu ēkai un tā atrodas Jelgavā, Pasta ielā 34.
Īpaši gaidīta atjaunošana uzsākta 12 dzīvokļu mājai Viestura ielā 19, jo tā celta 1938. gadā, tātad  kalpojusi  jau 84 gadus. Tagad tā atdzimst, tiek mainīts jumta segums, logi un durvis, ūdensapgādes sistēma, siltināta fasāde, atjaunots nokalpojušais koka pagrabstāva pārsegums.
 
Plānotās projekta izmaksas ir 252 tūkstoši eiro, piesaistot ERAF un ALTUM finansējumu, būvdarbus veic SIA “Arbeka”.
 
Jau norisinās darbi arī pie līdz šim mazākās Jelgavā atjaunošanai pieteiktās mājas Kalnciema ceļā 47. Mājai tiek sakārtota lietusūdens kanalizācijas sistēma, nomainīti logi un durvis, siltināti bēniņi un fasāde, , kā arī paredzēts kāpņu telpas remonts. Būvdarbus par 105 tūkstošiem eiro veic SIA “Tools Vendor”.
 
Bez minētajām ēkām JNĪP norāda, ka lēmumu par siltināšanu ir pieņēmušas vēl sešas uzņēmuma pārvaldītās daudzdzīvokļu mājas un tiek gatavoti dokumenti izskatīšanai finanšu institūcijā “Altum”, lai piesaistītu ERAF finansējumu.  Labās ziņas  gaida daudzdzīvokļu māja Kastaņu ielā 2 un 2A, Kristapa Helmaņa ielā 5, Pulkveža Oskara Kalpaka ielā 35, Garozas ielā 24 un 30. Dažādās dokumentācijas sagatavošanas stadijās atrodas vēl 7 mājas.
 
Kādi tad ir dzīvokļu īpašnieku ieguvumi veicot ēkas atjaunošanu?
 
Siltumenerģijas cenas pieaug un prognozē vēl lielāku pieaugumu. Izmaksu pieaugums renovētai ēkai mazāk jūtams. Jau pierādījies, ka siltumenerģijas patēriņš samazinās par 50-60% (informācija no Altum mājas lapas, statistika par jau renovētajām mājam).
 
Pēc atjaunošanas iespēja pašam regulēt temperatūru dzīvoklī un maksāt tikai par savu patērēto siltumu, turklāt māja ir droša, iegūst jaunu un modernu izskatu, kas rosina saimniecisku attieksmi pret īpašumu. Samazinās ēkas uzturēšanas izmaksas un  pieaug īpašuma vērtība.
 
Darba vēl ļoti daudz, dzīvojamās mājas Jelgavā turpina novecot, ja tās neatjaunosim, aptuveni trešdaļa daudzdzīvokļu māju var kļūt dzīvošanai nepiemērotas. Lielākoties, mājas Jelgavā būvētas sešdesmitajos un septiņdesmitajos gados un to normatīvais kalpošanas laiks tuvojas nobeigumam.
 
Nākamā Altum grantu atbalsta programma vēl nav apstiprināta, līdz 2023.gada beigām strādājam pie jau pieteiktajām  23 mājām. Darbu apgrūtina būvniecības izmaksu straujais kāpums, tāpēc, lai atjaunotu visas ieplānotās mājas, ļoti ceram uz valsts un ES  jaunām atbalsta programmām.
 

Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.